Odkryj świat bez ograniczeń – Twoja podróż marzeń zaczyna się tutaj!

Meksykańskie wczasy z biurem podróży - co musisz wiedzieć?

Meksykańskie wczasy z biurem podróży - co musisz wiedzieć?

Piaszczyste plaże i turkusowa woda, zapierająca dech egzotyczna przyroda, przepyszna kuchnia oraz wyjątkowa historia. Meksyk od zawsze kusi turystów i podróżników swoją różnorodnością i kulturą, która przypadnie do gustu każdemu. Coś dla siebie znajdą tutaj fani plażowania i SPA jak również Ci kochający sporty wodne, obcowanie z naturą czy zwiedzanie unikalnych zabytków. Kiedy najlepiej wybrać się do kraju Majów i Azteków? Z jakim biurem podróży warto zaplanować wypoczynek oraz najważniejsze, ile będzie nas kosztować taka przyjemność? Poznajcie odpowiedzi na te pytania i zarezerwujcie wakacje marzeń.

Kiedy lecieć do Meksyku?

Planując wakacje w Meksyku warto przemyśleć jaką formę ma przybrać nasz wypoczynek. Relaksującego plażowania czy aktywnego zwiedzania w formie objazdowej wycieczki. Meksyk to ogromny kraj, który ciągnie się przez kilka stref klimatycznych od suchej i pustynnej na północy po tropikalne południe. Szczególnie planując przemieszczanie się po kraju warto być przygotowanym na zmiany wilgotności i temperatury. Decydując się na plażowanie najlepiej wybrać półwysep Jukatan, gdzie doskonała pogoda panuje w zasadzie przez cały rok. Optymalnym czasem będzie okres przypadający na polską zimę oraz wczesną wiosnę. Latem opadów przybywa i zwiększa się ryzyko wystąpienia huraganów. Chcąc odwiedzić północ kraju warto celować w okres od marca do końca maja, kiedy to panują najbardziej przyjazne temperatury do zwiedzania. W okresie od czerwca do września temperatury nierzadko przekraczając 40°C przez co odpoczynek okazuje się nieomal niemożliwy.

Z jakim biurem do Meksyku? Przegląd najciekawszych ofert

Duże zainteresowanie Meksykiem jako kierunkiem wypoczynkowym przyczyniło się do zwiększenia się ofert proponujących tą destynację. Oprócz małych biur wyspecjalizowanych w wyjazdach w tym kierunku znajdziemy również wycieczki oferowane przez duże, sprawdzone biura podróży takie jak TUI, Rainbow czy Itaka. Jeśli marzą Ci się wakacje, w trakcie których zakosztujesz odrobiny luksusu wybierz wyjazd All Inclusive oferowany przez TUI. Biuro dodatkowo oferuje nam możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych do najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Na stronie operatora znajdziemy również sporo opcji Last Minute, dzięki którym na wakacje marzeń nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Bogatą ofertę posiada także Rainbow, które oprócz standardowych wakacji nastawionych na relaks w hotelu i plaży proponuje nam wyjazdy łączące aktywne zwiedzanie w formie wycieczek objazdowych z odpoczynkiem. To zdecydowanie najlepsza opcja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią się zdecydować lub chcą zakosztować różnorodności. Rainbow jest także jedynym biurem, które oferuje bezpośrednie czarterowe loty do Meksyku, co zdecydowanie ułatwia podróżowanie. Również Itaka rozpieszcza nas różnorodnością ofert nastawionych głównie na relaks w hotelach o wysokim standardzie. Dla turystów ceniących spokój znajdą się również opcje noclegów w luksusowych miejscach przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia. Każde ze wspomnianych biur oferuje możliwość wylotu z największych polskich miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Katowice. 

Ile kosztuje wycieczka do Meksyku? 

Wyjazd do kraju Majów i Azteków zdecydowanie nie należy do najtańszych destynacji. Cena uzależniona jest od terminu, czasu trwania, a także standardu zakwaterowania. W przypadku krótkiego 6 lub 7 dniowego pobytu w formie All Inclusive ceny rozpoczynają się od ok 6 tys. zł za osobę. Za wycieczkę objazdową połączoną z wypoczynkiem musimy wydać od 9 tys. zł za osobę w przypadku wyjazdu na 8 dni. Warto polować na wycieczki Last Minute, które gwarantują nam wyjątkowo atrakcyjne ceny. Meksyk ze względu na swoją rosnącą popularność poszerza swoją turystyczną ofertę, dzięki czemu możemy trafić na wyjątkowe hotele z obsługą na najwyższym poziomie w bardzo korzystnych cenach.