Odkryj świat bez ograniczeń – Twoja podróż marzeń zaczyna się tutaj!

Niezapomniane wakacje w Wietnamie - które biuro podróży wybrać?

Niezapomniane wakacje w Wietnamie - które biuro podróży wybrać?

Nowoczesne metropolie, rajskie plaże, wyjątkowo aromatyczna kuchnia oraz niezwykła kultura to tylko część atrakcji, które czekają na nas w zachwycającym Wietnamie. Planujesz samodzielny lub rodzinny urlop i marzysz o wyjątkowym wycieczkowym kierunku? Dowiedz się, kiedy jechać do Wietnamu, jakie są przybliżone koszty oraz z jakim biurem podróży warto odwiedzić ten odległy kraj. Zachęcamy do lektury!

Wietnam – kiedy jechać?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment, by jechać do Wietnamu? Kraj ten ze względu na swoje rozciągnięcie w kierunku południkowym jest wyjątkowo zróżnicowany pod kątem klimatu. Na północy mamy do czynienia z wilgotnym zwrotnikowym na południu zaś z równikowym wilgotnym. Ma to zasadniczy wpływ na to, w którym okresie najlepiej wybrać wakacje w tym zachwycającym i egzotycznym miejscu. Jeśli zależy nam na wypoczynku w porze, kiedy jest sucho, słonecznie, a temperatury oscylują pomiędzy 25, a 28 stopniami to najlepiej wybrać się tam w czasie polskiej zimy. Idealnie sprawdzą się miesiące od grudnia do marca. Na pozostałe miesiące przypada tak zwana pora wilgotna ze względu na bardzo wysokie temperatury, dużą ilość opadów oraz wysoką wilgotność powietrza. Do zalet planów urlopowych w tym czasie możemy zaliczyć niewielką ilość turystów. Jeśli nie przeszkadza nam słoneczna pogoda przeplatana tropikalnymi deszczami to śmiało wybierajmy wakacje w okresie od maja do listopada.

Ile kosztuje wycieczka do Wietnamu?

Wycieczka do Wietnamu niestety nie należy do najtańszych. Na dosyć wysoką cenę składa się przede wszystkim przelot oraz cena noclegu. Od pewnego czasu bezpośrednie loty oferują nam Polskie Linie lotnicze, co zdecydowanie ułatwia i skraca podróż. Wśród najchętniej wybieranych opcji znajdziemy wycieczki objazdowe połączone z wypoczynkiem w hotelu zlokalizowanym w okolicy jednej z wielu przepięknych plaż. Możemy również wybrać trochę tańszy wariant, na który składa się przelot oraz zakwaterowanie w hotelu wraz ze śniadaniem. Najtańsza wycieczka właśnie w takim połączeniu zaczyna się już od 6000 zł od osoby za sześć dni. Cena uzależniona jest od standardu hotelu oraz biura podróży, z którym zaplanujemy urlop. Jeśli zdecydujemy się na aktywny wypoczynek w wersji nastawionej na intensywne zwiedzanie to na taką przyjemność musimy wydać od 7 tys. zł za 9 dni, co jest zdecydowanie najbardziej opłacalną opcją. Pamiętajmy również, że do ostatecznej ceny wycieczki musimy również doliczyć cenę wizy oraz pozostałe posiłki, które nie wchodzą w cenę wybranej przez nas opcji. Wietnam to miejsce słynące z taniej i przepysznej lokalnej kuchni. Warto stołować się w miejscach, w których jedzą miejscowi. Uliczne garkuchnie oferują świeże i doskonałe jedzenie, którego nie zapomnicie na długo.

Wietnam - z jakim biurem zorganizować urlop?

Wietnam należy do niezwykle egzotycznych destynacji, które cieszą się coraz większą popularnością. Bezpośrednie loty z Polski i możliwość wylotu z Warszawy lub Katowic zachęca do odbycia wycieczki w tamte rejony. Jeśli samodzielna organizacja wycieczki do Wietnamu nie wchodzi w grę możemy wybrać się na urlop zorganizowany przez jedno z dużych biur podróży. Tour operator oferuje nam atrakcyjne ceny, wyselekcjonowaną bazę hotelową z najlepszą obsługą, a także opiekę wykwalifikowanych pilotów. Wycieczka z biurem to także gwarancja bezpieczeństwa, perfekcyjnie dopracowany plan zwiedzania i sporo atrakcji. Planując wakacje w Wietnamie warto zapoznać się z ofertą takich biur podróży jak Rainbow Tours, Itaka czy wakacje.pl. Jeśli marzy nam się wycieczka w niewielkim gronie, ze spersonalizowanym planem zwiedzania możemy zapoznać się z propozycjami mniejszych biur podróży cechujących się dużą elastycznością i możliwością skrojenia wyjazdu według naszej wizji.